Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de manikür pedikürdür.
El ve ayak sağlığı için 10 günde bir yapılması tavsiye edilen manikür ve pedikür uygulaması için Epilady Kişisel Bakım ve Yaşam Merkezi hizmetinizdedir.
Manikür elleri ve tırnakları güzelleştirmek için yapılan bakım ve temizlik işlemidir. Genellikle iki haftada bir yapılmasına rağmen isteğe ve tırnağın yapısına göre haftada bir kere de yapılabilir. Uzmanları tarafından doğru tekniklerle yapıldığı takdirde estetik ve sağlık açısından çok faydalıdır. Yanlış yapılması durumlarında ise tırnak kırılması ve tırnak çıkması gibi ciddi sağlık sonuçlarına yol açabilir!
Manikür el ve tırnakları temizleme, tırnaklara şekil verme, el masajı, ölü derilerin alınması ve öje sürme aşamalarından oluşur.

Pedikür ise ayak bakımı ve güzelliği için yapılan bir işlemdir. Düzenli olarak pedikür yaptırma olanağı olmadığı zaman ayaklarımızı bakımsızlığa mahkûm etmiş oluruz. Kusursuz bir rahatlama için bir de ayak peelingi yapmalısınız. Peeling ayaklarınızdaki tüm ölü derileri temizler ve kalınlaşan topuklarınızı pamuk gibi yumuşatır. Aynı zamanda da ayaklarınızdaki kan dolaşımını arttırır.